آیفون ۱۲ مجهز به بهترین ویژگی گلکسی اس ۲۰ می شود

برخی ویژگی ها را اپل در شهریور ارایه می کند و مثلا در اسفند به سری گلکسی S سامسونگ می آید. برخی ویژگی ها هم اسفند در سری گلکسی S ارایه می شوند که سپس به آیفون ها در شهریور می رسند. آیفون ۱۲ خیلی از ویژگی های گلکسی اس ۲۰ را خواهد داشت اما شاید مهم‌ترین آن ها را می توان نمایشگر ۱۲۰ هرتز دانست. به این ترتیب آیفون ۱۲ مجهز به بهترین ویژگی گلکسی اس ۲۰ می شود.

تفاوت حالت ۱۲۰ و ۶۰ هرتز گلکسی اس ۲۰

نه، نمایشگر ۱۲۰ هرتز نه نوآوری سامسونگ است و نه اولین مرتبه توسط این شرکت در موبایل به کار رفته است اما این ویژگی حالا به آیفون ۱۲ ارایه می شود.

یکی از منحصربه‌فردترین ویژگی‌های تبلت آیپد پرو حین رونمایی آن چند سال قبل، پشتیبانی از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز بود. در آن زمان هنوز استفاده از صفحه نمایش‌هایی با این قابلیت در گوشی‌های هوشمند متداول نشده بود. بالاتر رفتن رفریشریت سبب شد تجربه کار با سیستم عامل آی او اس از همیشه روان‌تر شود. خوشبختانه نرخ تازه سازی نمایشگر آیفون ۱۲ نیز به ۱۲۰ هرتز خواهد رسید.

کاملا جای تعجب است که اپل در بخش موبایل دیرتر از سایر گوشی‌سازان دست به کار شد. این شرکت با داشتن تجربه استفاده از صفحه نمایشی با رفرش ریت بالا در یک گجت، می‌توانست زودتر از بقیه شرکت‌ها یک گوشی هوشمند با پشتیبانی از نرخ تازه سازی بیشتر از حد معمول عرضه کند، اما اکنون از این نظر، عقب‌تر از شرکت‌هایی همچون وان پلاس، سامسونگ، شیائومی و ایسوس قرار گرفته است. البته با رونمایی از گوشی‌های آیفون سال ۲۰۲۰ این عقب ماندگی جبران خواهد شد.

بر اساس جدیدترین اخبار، استفاده از نمایشگری با رفرش ریت ۱۲۰ هرتز در جانشین بهترین گوشی کنونی اپل یعنی آیفون ۱۱ پرو مکس حتمی است. احتمال استفاده از چنین صفحه نمایشی در سایر آیفون‌های سال جاری نیز وجود دارد. با توجه به استفاده از نمایشگری بزرگ و پرمصرف در آیفون ۱۲ پرو مکس، ظرفیت باتری آن با افزایشی قابل توحه به ۴۴۰۰ میلی‌آمپر ساعت خواهد رسید. یکی دیگر از دلایل استفاده از یک باتری با ۴۰۰ میلی‌آمپر ساعت ظرفیت بیشتر در مقایسه با قبل، افزوده شدن پشتیبانی از نسل پنجم شبکه موبایل (۵G) محسوب می‌شود.

پشتیبانی از شبکه ۵G توسط آیفون‌های جدید حتمی به نظر می‌رسد، اما درباره نرخ تازه سازی نمایشگر آیفون ۱۲ با شک و تردید صحبت می‌کردیم. با توجه به استفاده از چنین نمایشگری در تعداد قابل توجهی از پرچمداران اندرویدی، مخصوصا بهترین گوشی اصلی‌ترین رقیب اپل یعنی سامسونگ، موکول کردن تجهیز آیفون‌ها به نمایشگری با رفرش ریت بالا به سال ۲۰۲۱، کاربران این شرکت آمریکایی را ناامید خواهد کرد.

 

منبع : toranji.ir

یک نظر ارسال کنید